Firmy, które musisz znać: Ralph Lauren

Ralph Lauren (właściwie Ralph Lifshitz) urodził się 14 października 1939 roku w Nowojorskim Bronksie. Jego rodzice Frieda i Frank byli żydowskimi imigrantami, którzy uciekli z Białorusi. Młodzieńcze życie Ralpha dorastającego w rodzinnej okolicy wraz z trójką rodzeństwa na pozór przypominało egzystencje typowego młodzieńca z Nowojorskiej dzielnicy. Jednak na tle rówieśników młody Lifshitz wyróżniał się zaskakującym „nawykiem”. Podczas gdy koledzy ze szkolnej ławy rozgospodarowywali oszczędności na zabawki lub słodycze, Ralph przeznaczał pieniądze na ubrania.

Młodość

Młody Ralph był znany z wyjątkowego podejścia do mody. Już jako nastolatek szukał inspiracji wśród tamtejszych ikon wielkiego ekranu, do których zaliczali się między innymi Fred Astaire i Cary Grant.
Dość biedne usytuowanie jego rodziny nie przeszkadzało mu w snuciu wielkich planów na przyszłość. Jako nastolatek pragnął zostać profesjonalnym bejsbolistą, a następnie filmową gwiazdą.
Ralph Lauren, przeszedłszy przez szkołę dzienną oraz high school, zakończył edukacje na dwóch latach nauki w Baruch College, gdzie studiował biznes. Po odbyciu dwuletniej służby wojskowej(1962-1964) rozpoczął pracę w Brooks Brothers jako asystent sprzedaży. W tym samym czasie poślubił recepcjonistkę Ricky Anne. Jak sam wielokrotnie powtarzał, znalezienie odpowiedniej kobiety było ostatnim brakującym elementem układanki; odpowiednio rozplanowanego życia oraz kariery. Ralph oraz Ricki doczekali się trójki dzieci: Andrewa, Davida i Dylana.

Polo fashion

Poza tym, że Ralph Lauren był marzycielem, miał również niesamowity talent przedsiębiorcy.
Rok 1968 był bez wątpienia początkiem jego imperium. Młody Ralph wziął pożyczkę na kwotę 50 000 USD, aby rozpocząć produkcję krawatów w niewielkim pokoju mieszczącym się w Empire State Building.
W ciągu pierwszego roku zarobił 500 000 dolarów, potwierdzając tym samym zarówno swój talent do biznesu, jak i odpowiednie „wyczucie” świata mody.
Polo Fashion sprzedawało unikalne, szerokie krawaty w dużych domach towarowych, takich jak Bloomingdale i Niemen Marcus.
W miarę wzrostu zapotrzebowania na krawaty Polo, Ralph skorzystał z okazji i w 1970 roku rozwinął swoją markę o kompletną linię odzieżowa dla mężczyzn. W tym samym roku otrzymał nagrodę „Coty” za innowacyjne ubrania męskie. W 1971 roku wprowadził linię dla kobiet, a w miarę upływu lat rozprzestrzenił swoją działalność na odzież dziecięcą, obuwie, alkohole i produkty domowego użytku.

Wizja Laurena przypadła do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Wśród nich największą grupę stanowili ludzie, których styl życia wiązał się fizyczną aktywnością. W końcu nie bez powodu marka Lauren odznaczała się znakiem towarowym przedstawiającym najbardziej arystokratycznego sportowca, gracza polo.
W latach dziewięćdziesiątych obecność sklepów Lauren’a stała się globalna.
W 2015 roku Ralph Lauren odstąpił stanowiska prezesa i głównego twórcy marki.

Ciekawości ze świata Laurena

W wieku 16 lat Ralph i jego brat Jerry zmienili swoje nazwisko na Lauren, po tym jak zostali pobici w szkole. Inny brat, Lenny, zachował nazwisko rodziny.

Ojciec Ralpha był artystą i pracował przy wykończeniach mieszkań, zaś matka przyszłego innowatora…była rozczarowana tym, że jej syn nie został rabinem.

Gdy Lauren po raz pierwszy wyszedł z inicjatywą pokazania światu własnych projektów nietypowych krawatów spotkał się z krytyką ze strony swojego szefa, który stwierdził, że „świat nie jest gotowy na Ralpha Laurena”.

Lauren nie miał doświadczenia w projektowaniu ubrań, lecz dorastał w świecie mody w Nowym Jorku. Jak sam przyznał podczas wywiadu dla magazynu Vogue w 1982 roku, nie wiedział niczego o tkaninach, czy pomiarach. Jedyne czego był pewien to siebie, głodnego sukcesu handlowca, uczciwości i pragnienia sprzedawania ludziom wysokiej jakości ubrań.

Ralph był pierwszym projektantem mody oferującym kompletną gamę produktów domowych, która obejmowała prześcieradła, wykładziny ścienne, meble, a nawet farbę. Również jako pierwszy z designerów otworzył „sklep w sklepie”, powołując do życia swój butik w Bloomingdale w Nowym Jorku.

W 2006 roku otworzył w Tokio sztandarowy sklep, który stał się początkiem kampanii przeniesienia ponadczasowej marki do kraju dalekiego wschodu.

W 1973 r. kostiumy Ralpha Laurena ukazały się na srebrnym ekranie w „The Great Gatsby” oraz w reżyserowanym przez Woody’ego Allena „Annie Hall” (1978). Jego stylizacje tworzone na potrzeby filmu wpłynęły na sposób ubierania się milionów ludzi.

Opisując swoją pracę, Lauren stwierdził: „Wierzę w ubrania, które nie przemijają wraz z nadejściem kolejnego sezonu. Ci, którzy noszą moje ubrania, nie myślą o nich jak o modzie”. Wizją Laurena było przedstawienie ponadczasowego amerykańskiego stylu połączonego z nutą brytyjskiej elegancji i komfortu jakie niosą za sobą wysokiej jakości tkaniny. Już na początku swojej działalności dążył do wykreowania ponadczasowych ubrań.

Kolekcja Ralpha liczy ponad 70 samochodów. Jest właścicielem kilku bezcennych aut, między innymi jednego z dwóch istniejących na świecie Bugatti Type 57SC Atlantics.

Praca w korporacji Ralph Lauren jest pożądanym epizodem w biografii każdego z przyszłych projektantów marzących o wielkim sukcesie. Byli pracownicy firmy Lauren to Simon Spurr, John Varvatos, Vera Wang, Todd Snyder, Tory Burch, Tim Coppens, Thom Browne i Michael Bastian. Dzisiejszy szef zespołu projektantów J. Crew, Frank Muytjens, spędził osiem lat pracy w korporacji Lauren.

W 2006 r. Ralph Lauren został pierwszym projektantem, który oficjalnie „ubrał” uczestników Wimbledonu. W całości zaprojektował stroje nie tylko zawodnikom, ale również sędziom.

W 2014 r. Przychody Ralph Lauren wyniosły 7,5 mld USD

Ralph był także pierwszym projektantem, który pojawił się w reklamie własnej marki.

Poniżej przykładowa stylizacja z użyciem beżowego polo Ralph Lauren. Outfity, które będą pojawiały się na blogu Preppy Primer na przestrzeli kilku kolejnych tygodni będą stylizacjami zawierającymi w sobie elementy Laurena. Zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że ubrania jednego z najbardziej cenionych projektantów dwudziestego wieku najokazalej prezentują się pośród jesiennej aury.

Follow by Email
Google+
http://aleksanderboski.pl/firmy-ktore-musisz-znac-ralph-lauren/
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Powiązane posty