Uważasz, że granat oraz czerń nie idą w parze?

Niejednokrotnie spotkałem się z negatywną opinią dotyczącą połączenia granatu oraz czerni. Internet aż huczy od bezsensownych porad stylistycznych, mówiących wprost: „Granat oraz czerń nie idą w parze”. Jest to jedna ze starych reguł, o której powinniśmy jak najszybciej zapomnieć.
Pisząc treściwie, oba kolory są neutralne i pasują do siebie tak samo, jak każde inne neutralne połączenia kolorystyczne. Układając outfit z czernią oraz granatem, zadbajmy o odpowiedni kontrast (czyt. trafnie dobrane odcienie), kierując się przede wszystkim własnym gustem.
Choć w kręgach polskich blogerów połączenie granatu oraz czerni nadal bywa tematem tabu, kolekcje mi.in Prady, Gucciego, bądź Diora pokazują, że nie musimy obawiać się o „faux pas”.

 

Połączenie granatu oraz czerni (często przeze mnie wykorzystywane) przywodzi mi na myśl wyszukaną elegancję. Właśnie tymi słowami nazwałbym „wykroczenie” poza kanony starych zasad panujących w modzie. W poniższej sesji bazującej na Navy&Black uczestniczył wyjątkowy gość, moja mama Magdalena Boska 🙂

Follow by Email
Google+
http://aleksanderboski.pl/uwazasz-ze-granat-oraz-czern-nie-ida-w-parze/
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram

Powiązane posty

  • Sylwester Maziarz

    Bardzo fajna sesja. Nazwisko mamy mówi samo za siebie 🙂

    • aleksanderboski

      Dziękuję bardzo 🙂 Taak. To prawda 😉